A. Lutonského 716/11, Liptovský Mikuláš 031 01, SR
0911 803 335   

Reflexná masáž nôh-východný svet

Reflexná masáž nôh-východný svet

Vonku svieti slniečko, modrá obloha(viete prečo je obloha modrá?), teplota tak 2°C, to je ten správny čas napísať ďalší článoček s tématikou východný svet. Dnes by som sa chcel venovať konkrétne reflexnej masáži nôh. Je to veľmi spoľahlivá metóda diagnostikovanie problémov v našom tele. Okrem toho touto metódou môžte aj liečiť postihnuté orgány, kosti... Táto metóda funguje vďaka reflexným plôškam na nohách, ktoré sú prepojené s konkrétnymi orgánmi, kosťami...

Reflexná plôžka je plocha na ktorej sú tlakové body prepojené s určitou časťou tela. Telo sa na chodidlách premieta takto:

b2ap3_thumbnail_reflection.gif

Predtým ako začnem popisovať konkrétne plôšky, treba vedieť ako vlastne ich masírovať. Na reflexnú masáž využívame naše palce, pretože nimi vieme hýbať skoro z každého uhlu. Reflexnú plôžku vždy stláčame palcom najprv príjemne a až potom pritlačíme. Tento hmat sa nazýva aj láskavo-vtieravé stláčanie.

Na začiatku masáže stláčame takzvaný au bod(bráničný nerv), aby sme ukázali najväčšiu možnú bolesť ,10 bodov z desiatich, pri reflexnej masáži. Pri stláčaní au bodu nepoužívame láskavo-vtieravé stláčanie, ale stály tlak(nebojte sa poriadne pritlačiť). Au bod sa nachádza na pravom palci na nohe(viď obrázok).

b2ap3_thumbnail_au-bod.jpg

 

Pri stláčaní ďalších reflexných plôšok, potom "pacient" hovorí na stupnici od jedna do desať, akú bolesť pociťuje. Teraz prejdime ku konkrétnym reflexným plôškam.  

martin_plosky.jpg

Na obrázku je základných 33 reflexných plôšok. Ak ste si už nahmatali au bod, tak teraz skúste aspoň zopár plôšok z obrázka. Ak vás niektorá plôška po stlačení dosť bolí mali by ste ísť si vyšetriť daný orgán alebo orgán ovplyvňujúci ho(o tomto budem písať v úvode do TČM). Pokiaľ reflexná plôška je veľmi citlivá, tak ju nemasírujte láskavo-vtieravým stláčaním, ale iba jemne pretierajte palcom.

Ako je to so všetkým tak na obrázku to vypadá pekne a jednoducho no nájsť tie plôšky na reálnych nohách, na to treba cvik a skúsenosti.  Pokiaľ máte základy ľudskej anatómie tak si reflexné plôšky zapamätáte oveľa ľahšie. Takže šup šup študovať a diagnostikovať. Prajem pekný zvyšok dňa veľa úspechov v hľadaní reflexných plôšok a úspešnú a včasnú pomoc vašej rodine a vlastne všetkým :) SAJONARA :)

Ohodnoťte tento článok:
Najkrajšie motýle
Dimenzie

Súvisiace články

 

Účet blogera


Najaktívnejší blogeri

 • Patrik Hyll
  5 625 Bodov
 • Ulrich
  4 881 Bodov
 • Lukáš Janáčik
  4 647 Bodov
 • Janko
  1 676 Bodov
 • Dodo Farkaš
  1 174 Bodov
 • Martin Majtán
  693 Bodov
 • Natália Andrašková
  457 Bodov
 • Michal Chovanec
  455 Bodov
 • Adam Hančák
  353 Bodov
 • Lenka Baranovičová
  341 Bodov
 

Najčítanejšie články

Prochy
11. október 2014
Prečo je to tak
Keď hodíme kameň do jazera, okamžite začne klesať na dno. Drievko pláva na hladine. Niektoré veci sa potopia, iné sa len zľahka ponoria. Od čoho to závisí?...
Hodnotiť:
15668 x čítané
Patrik Hyll
08. marec 2015
Biológia
V dnešnom blogu Vám ukážem že zvieratá nie sú len roztomilé, ale niektoré druhy aj poriadne škaredé. Matka príroda sa naozaj vyhrala do sýtosti, niektorých obdarovala priam neuveriteľnou roztomilosťou...
Hodnotiť:
15250 x čítané
Dodo Farkaš
19. apríl 2015
Biológia
Senný nálev je taká mikrofarma , ktorý v biológii používame na pestovanie predovšetkým prvokov (Protozoa) aby sme ich potom hodili pod mikroskop a čučali na nich ako na zjavenie . Príprava j...
Hodnotiť:
13310 x čítané