A. Lutonského 716/11, Liptovský Mikuláš 031 01, SR
0911 803 335   
Motýlia farma (10 húseníc)

Motýlia farma (10 húseníc)

64 €
SKU: 01070
Brand: Insect lore
Položka vypredaná! Doba dodania do 10 dní.

Priprav sa na nezabudnuteľný zážitok pri chovaní vlastných motýľov.
Motýlia farma /10 húseníc/ obsahuje:
1 x trvanlivú sieťku pre motýle vysokú 45 cm s uzatváraním na zips. Sieťka je ľahko skladovateľná a určená na opakované použitie.
1 x pipetu na dávkovanie nektáru
1 x certifikát na objednanie 10 živých húseníc motýľa Babôčka Bodliaková v uzatvorenej nádobke s potravou. Dodanie húseníc je bezplatné, všetko je zahrnuté v cene motýlej záhrady.
1 x návod
1x plastový model - vývojové štádia motýla

POZOR: Húsenice môžeš objednávať celý rok, ale sú posielané len od marca do polovice septembra. Odoslanie húseníc v tomto období môže obmedziť iba nevhodné počasie. Transport nie je možný, ak je pod 10 ° C alebo nad 26 ° C a v čase vypustenia motýľov do prírody musí byť priemerná denná teplota 15 ° C a viac.

Ako to celé prebieha po objednaní tohto tovaru?
Domov ti príde balenie s ochrannou sieťou pre motýle. V balení nájdeš aj popis a certifikát k húseniciam. Na uvedenej internetovej stránke vyplníš číslo certifikátu a o 14 dní sa môžeš tešiť na zásielku s malými húseničkami.

1.Objednaj a čakaj na húsenice

Na základe certifikátu objednaj 10 živých húseníc motýľa Babôčka Bodliaková, ktorého obdržíš v uzatvorenej nádobke aj s potravou. Dodanie húseníc je bezplatné, všetko je zahrnuté v cene motýlej farmy.

2.Sleduj ako rastú

Centrimentové húsenice nepotrebujú nič, stačí ich sledovať, ako rastú. Za týždeň a viac sa začínajú zakuklovať na hornom viečku.  

3.Fáza kukly

Keď sú kukly hotové, opatrne viečko otvor, zastrč do pribalenej škatuľky, vlož do sieťky a už iba čakaj, kým sa z nich vyliahnu krásne motýle.

4.Teš sa z motýľov

Premena z húsenice na motýľa trvá približne 3 - 4 týždne, v závisloti od teploty okolia. Keď sa z nich potešíš, môžeš ich vypustiť do voľnej prírody.

Často kľadené otázky

Otázka: Keď kúpim motýliu záhradku, budú tam aj húsenice?
Odpoveď: V tejto fáze nie. Húsenice nemožno skladovať, preto ich nemožno posielať priamo v základnej sade. Akonáhle dostanete sadu, tak môžete húsenice objednať ihneď pomocou kódu z certifikátu, ktorý je súčasťou zakúpenej sady.
Otázka: Kedy mi húsenice prídu?
Odpoveď: Po registrácii kódu z certifikátu a získaní potvrdzovacieho emailu to trvá 5-10 dní. Húsenice prídu v špeciálnej zásielke.
Otázka: Odkiaľ húsenice pochádzajú?
Odpoveď: Húsenice sú pestované na hmyzej farme firmy Insect Lore vo Veľkej Británii, ktorá húsenice rozosiela do celej Európy.
Otázka: Môže im ublížiť veľké teplo alebo mráz pri transporte?
Odpoveď: Húsenice sú expedované iba v období marec až polovica septembra, keď sú vhodné podmienky pre prepravu, chov a následné vypustenie do voľnej prírody. Bežné letné teploty pri transporte nie sú pre húsenice problém.
Otázka: Čo ak sú doručené húsenice nehybné?
Odpoveď: Priehľadnú misku s húsenicami v žiadnom prípade po prijatí neotvárajte. Húsenice musí zostať v miske až do zakuklenia, aby nedošlo k ich kontaminácii (zavlečenia baktérií z vonkajšieho prostredia). Ak sa niektorá z húseníc nehýbe, tak to nemusí znamenať nič zlé. Skontrolujte ju za niekoľko hodín a uvidíte, že sa medzitým pohla. Nemožno samozrejme vylúčiť, že húsenica skutočne uhynie, preto firma Insect Lore zaručuje, že minimálne 60% objednaných húseníc (teda aspoň 3 z 5tich alebo 6 z 10tich) bude plne životaschopných a vyliahnu sa z nich živé motýle.
Otázka: Čo sú tie biele vlákna a hnedé hrudky v miske?
Odpoveď: Húsenice sa správajú ako v prírode. Kým sa dostanú do fázy pred zakuklením, tak požierajú pripravenú kŕmnu pastu na dne misky, produkujú maz (hnedé hrudky) a splietajú biele vlákna. To všetko je úplne normálne, aj keď to na prvý pohľad nevyzerá pekne :-)
Otázka: Ako dlho trvá kým sa húsenice zakuklia?
Odpoveď: Zvyčajne to trvá týždeň, ale túto dobu výrazne ovplyvňuje aktuálna teplota. Čím vyššia, tým rýchlejší je vývoj a naopak. Signálom, že sa budú húsenice kukliť je ich častý výskyt pod viečkom misky. Húsenica sa potom zavesí do tvaru "J" a začne fáza kukly, ktorá trvá niekoľko hodín a je jednou z najzaujímavejších z celého vývoja motýľa.
Otázka: Čo robiť potom, keď sa všetky húsenice zakuklia?
Odpoveď: Kukly by v ideálnom prípade mali byť zachytené na spodnej strane viečka. Nasleduje ich presun do chovnej sieťky.
Otázka: Ako dlho trvá kým sa z kukly vyliahne motýľ?
Odpoveď: Zvyčajne to trvá týždeň, ale túto dobu výrazne ovplyvňuje aktuálna teplota. Je zaujímavé sledovať zmeny kukly, hlavne jej tvar a farbu. Je to sprievodný jav prebiehajúcej premeny - metamorfózy.
Otázka: Uvidím ako sa motýľ vyliahne z kukly?
Odpoveď: To záleží trochu na trpezlivosti a šťastia. Samotné vyliahnutie motýľa z kukly trvá len niekoľko minút a môže prebehnúť kedykoľvek vo dne alebo v noci. Signálom možného vyliahnutia je zmena farby kukly v sýto tmavú. Na povrchu kukly sa začnú zvýrazňovať farebné obrysy krídel.
Otázka: Prečo sú na mieste vyliahnutia motýľa červené škvrny?
Odpoveď: Pri liahnutí dôjde k menšiemu (niekedy väčšiemu) úniku tekutín z tela motýľa. Toto je normálne a neznamená to zranenie. Liahnutie je však náročný proces, ktorý možno prirovnať k pôrodu aj so všetkými možnými rizikami. Ak v tejto fáze motýľ uhynie alebo sa počas cca hodiny nevyliahne do správneho motýlieho tvaru, potom ho pomocou obrúska zo sieťky vyberte a položte von do trávy. Aj to sa v prírode bohužiaľ stáva.
Otázka: Ako mám motýle kŕmiť?
Odpoveď: Podľa návodu môžete motýľom dať do sieťky malý kúsok rozkrojeného pomaranča, jablka, melónu alebo iného šťavnatého ovocia. Môžete tiež pripraviť motýľom nektár pomocou receptúry a inštrukcií v návode. Do sieťky môžete dať kvetinu v malom kvetináči alebo natrhať čerstvé rozkvitnuté kvety.
Otázka: Čo sa môžem ešte naučiť a uvidieť?
Odpoveď: U motýľov je krásne sledovať ich sosák, ktorým z ovocia nasávajú nektár. Ďalej je veľmi zaujímavé vziať si jedného motýľa na prst a sledovať ho zblízka. Prekvapujúce sú napr. jeho oči, stále máte pocit, že vás sleduje :-) Niektoré motýle sú priateľské a sedia vám stále na tele, iné stále poletujú a nenechajú sa chytiť.
Otázka: Kedy mám motýle vypustiť do prírody?
Odpoveď: Motýle nenechávajte dlho v zajatí, znižujete tak ich schopnosť prežiť v prírode. Po niekoľkých dňoch pozorovania ich vypustite do prírody. Nemusí to však byť naposledy čo ich vidíte, pretože motýle sa často vracajú na miesto kde sa vyliahli. Ak im vaša záhrada ponúka dostatok kvetov a nektáru, potom s vami ešte chvíľu pobudnú :-)
 
Garancia firmy InsectLore - oficiálne vyjadrenie
Firma InsectLore plošne garantuje vyliahnutí a perfektné sformovanie minimálne troch (3) motýľov z piatich (5) dodaných húseníc.
Húsenice sú odosielané v počte piatich (5) kusov na jednu nádobku (okrem školských sád) a počet ich pred odoslaním kontrolovaný vždy minimálne 2x.
Pri transporte zásielky s húsenicami ku klientovi môže dôjsť k nechcenému úhynu jednej alebo dvoch húseníc.

Chceš chovať iné potvory:

Platby a doprava

DOBIERKA:
Tovar zaplatíte pri jeho prevzatí prepravnej spoločnosti, na výdajnom mieste Zásielkovne alebo na pobočke Pošty.
Za dobierku účtujeme 1€.

BANKOVÝ PREVOD:
Klasický prevod z jedného bankového účtu na druhý.  Inštrukcie k platbe budú uvedené  v potvrdení objednávky, ktoré dostanete v emailovej správe. Toto je najpomalší spôsob uskutočnenia úhrady. Skúste zvážiť úhradu bankovým prevodom cez platobnú bránu GoPay, prevod je okamžitý.

Prostredníctvom tejto platobnej brány môžete zvoliť platbu bankovou kartou, bankovým prevodom alebo bitcoinom. 

Najznámejší a najrozšírenejší platobný systém, ktorý môže využiť každý majiteľ emailovej adresy.  

DOPRAVA:

Najlacnejší spôsob dopravy - 3€. Objednávku si vyzdvihnete na zvolenom výdajnom mieste.

Tovar bude doručený k Vám domov. Za dopravu zaplatíte 5€.

Tovar si vyzdvihnete na pobočke Slovenskej pošty podľa Vašej adresy. Za dopravu zaplatíte 5€.