A. Lutonského 716/11, Liptovský Mikuláš 031 01, SR
0911 803 335   
Dvojdisk - Zem a Mesiac a deň a noc

Dvojdisk - Zem a Mesiac a deň a noc

29 €
SKU: Sega-CD-Zem
23 ks na sklade

Tento dvojdisk je určený pre Planetárium Sega Toys Homestar.

Dvojdisk, ktorý rozširuje astronomický zážitok. Prvý disk ukazuje Zem nasnímanú približne nad Indonéziou s jasným mesiacom v pozadí. Slnko, pozorovateľ, Zem a Mesiac sú v jednej priamke. Pozorovateľ je umiestnený vo vzdialenosti 700 000 km od Zeme a Mesiac 384 400 km za planétou Zem. Táto konštalácia je veľmi zriedkavá a nastala napríklad 1.marca 2002. Na disku boli Zem a Mesiac zväčšené 50 krát pre zvýraznenie detailov.

Druhý disk ukazuje planétu Zem z ponad Červeného mora. Mesiac je teraz najbližšie k pozorovateľovi, potom nasleduje Zem a nakoniec Slnko, všetky telesá v jednej priamke. Pozorovateľ je umiestnený vo vzdialenosti 700 000km od Zeme a medzi ním a Zemou sa nachádza Mesiac, približne vo vzdialenosti 384 400km od Zeme. Takáto pozícia mohla nastať 9.novembra  2011. Na disku boli Zem a Mesiac zväčšené 50 krát pre zvýraznenie detailov.

 

Platby a doprava

DOBIERKA:
Tovar zaplatíte pri jeho prevzatí prepravnej spoločnosti, na výdajnom mieste Zásielkovne alebo na pobočke Pošty.
Za dobierku účtujeme 1€.

BANKOVÝ PREVOD:
Klasický prevod z jedného bankového účtu na druhý.  Inštrukcie k platbe budú uvedené  v potvrdení objednávky, ktoré dostanete v emailovej správe. Toto je najpomalší spôsob uskutočnenia úhrady. Skúste zvážiť úhradu bankovým prevodom cez platobnú bránu GoPay, prevod je okamžitý.

Prostredníctvom tejto platobnej brány môžete zvoliť platbu bankovou kartou, bankovým prevodom alebo bitcoinom. 

Najznámejší a najrozšírenejší platobný systém, ktorý môže využiť každý majiteľ emailovej adresy.  

DOPRAVA:

Najlacnejší spôsob dopravy - 3€. Objednávku si vyzdvihnete na zvolenom výdajnom mieste.

Tovar bude doručený k Vám domov. Za dopravu zaplatíte 5€.

Tovar si vyzdvihnete na pobočke Slovenskej pošty podľa Vašej adresy. Za dopravu zaplatíte 5€.

Interaktívna Misia Apollo 11 "WE CHOOSE THE MOON" pripravená pri príležitosti 40-teho výročia prvého letu na Mesiac s ľudskou posádkou.

Chcem vyskúšať

Misie Apollo 11 , Apollo 13 a Apollo 17 v reálnom čase. Pripravené pri príležitosti 50-teho výročia prvého letu na Mesiac s ľudskou posádkou.

Chcem vyskúšať

Dokumentárny film V tieni Mesiaca je príbehom ľudí, ktorí sa na Zem pozreli z povrchu nášho najbližšieho kozmického suseda.

Chcem si pozrieť