A. Lutonského 716/11, Liptovský Mikuláš 031 01, SR
0911 803 335   
Lunar Pro - Mesiac 12cm

Lunar Pro - Mesiac 12cm

220 €
SKU: LR3130
Vypredané! Nie je možné objednať.

Nad týmto skvostom zaplesá srdce nejedného nadšenca astronómie či kozmonautiky. Model Mesiaca prepracovaný do najmenších detailov je nielen nádherným doplnkom pracovného stola, robustným predmetom v ktorejkoľvek dlani ale aj živým výukovým artiklom, ktorý poskytne prostredníctvom rozšírenej reality množstvo informácií, faktov a multimediálneho materiálu. Stačí si stiahnuť aplikáciu do chytrého telefónu, namieriť ho na model mesiaca a začnú sa diať neuveriteľné veci.  

Úroveň detailov je ohromujúca

Toto je záber sondy Lunar Reconnaissance Orbiter, ktorú americká agentúra NASA vyslala na obežnú dráhu okolo Mesiaca 18. júna 2009. Na snímku je kráter Koperník  nachádzajúci sa v oblasti Mare Insularum (More ostrovov) blízko centrálnej časti privrátenej pologule Mesiaca. 

Toto je úroveň detailov na modeli mesiaca LUNAR PRO od Astroreality, ktorý je vyrobený s presnosťou 0,0006mm/pixel na základe dát zo sondy Lunar Reconnaissance Orbiter. Kráter Kopernik má priemer meraný od hrebeňov okrajových valov 93 kilometrov. Ploché dno krátera má priemer 55 km. 

Toto je More dažďov zachytené sondou  Lunar Reconnaissance Orbiter. Je to rozľahlé mesačne more nachádzajúce sa v severozápadnej časti privrátenej strany Mesiaca. Hneď po Oceáne búrok je to druhé najväčšie more. Má priemer 1 100 km a zaberá plochu 890 000 km². 

A takto vyzerá na modeli LUNAR PRO. Toto more vzniklo pravdepodobne potom, ako láva zaplnila obrovský impaktný kráter. Tento kráter patrí k najväčším v Slnečnej sústave. Ide o mladé, dobre zachované more, ktoré obsahuje málo kráterov: menovite sú to napríklad Helicon alebo le Verrier. 

Každý kus je jedinečný umelecký skvost

Stiahni aplikáciu a vyskúšaj

Vlastnosti výrobku

  • Hmotnosť: 1334 g
  • Rozmery balenia: 15,8 x 15,5 x 15,5 cm
  • Požadované batérie: nie

Za zváženie stojí tiež:

Platby a doprava

DOBIERKA:
Tovar zaplatíte pri jeho prevzatí prepravnej spoločnosti, na výdajnom mieste Zásielkovne alebo na pobočke Pošty.
Za dobierku účtujeme 1€.

BANKOVÝ PREVOD:
Klasický prevod z jedného bankového účtu na druhý.  Inštrukcie k platbe budú uvedené  v potvrdení objednávky, ktoré dostanete v emailovej správe. Toto je najpomalší spôsob uskutočnenia úhrady. Skúste zvážiť úhradu bankovým prevodom cez platobnú bránu GoPay, prevod je okamžitý.

Prostredníctvom tejto platobnej brány môžete zvoliť platbu bankovou kartou, bankovým prevodom alebo bitcoinom. 

Najznámejší a najrozšírenejší platobný systém, ktorý môže využiť každý majiteľ emailovej adresy.  

DOPRAVA:

Najlacnejší spôsob dopravy - 3€. Objednávku si vyzdvihnete na zvolenom výdajnom mieste.

Tovar bude doručený k Vám domov. Za dopravu zaplatíte 5€.

Tovar si vyzdvihnete na pobočke Slovenskej pošty podľa Vašej adresy. Za dopravu zaplatíte 5€.

Interaktívna Misia Apollo 11 "WE CHOOSE THE MOON" pripravená pri príležitosti 40-teho výročia prvého letu na Mesiac s ľudskou posádkou.

Chcem vyskúšať

Misie Apollo 11 , Apollo 13 a Apollo 17 v reálnom čase. Pripravené pri príležitosti 50-teho výročia prvého letu na Mesiac s ľudskou posádkou.

Chcem vyskúšať

Dokumentárny film V tieni Mesiaca je príbehom ľudí, ktorí sa na Zem pozreli z povrchu nášho najbližšieho kozmického suseda.

Chcem si pozrieť