A. Lutonského 716/11, Liptovský Mikuláš 031 01, SR
0911 803 335   
Kosmos - robotické stroje

Kosmos - robotické stroje

135 €
SKU: 620375
Brand: Thames & Kosmos
Vypredané! Nie je možné objednať.


Robotika je rozsiahla, fascinujúca oblasť zahŕňajúca fyziku, inžinierstvo a informatiku. Táto sada Ti poskytne jednoduchý a zábavný návod, ako sa s ňou zoznámiť. Postav osem motorizovaných strojov a prostredníctvom softvéru im vdýchni život.

Programy nakóduješ pomocou jednoduchej aplikácie, ktorú si stiahneš z nižšie uvedených odkazov do tvojho chytrého zariadenia a prostredníctvom bezdrôtového spojenie Bluetooth ich prenesieš do robotického kamoša.
Najdôležitejším prvkom robotických strojov, ktoré budeš skladať je ultrazvukový snímač. Pracuje na rovnakom princípe ako sonar, vysiela zvukové vlny, ktoré sa odrážajú od jednotlivých predmetov a robotom poskytujú informáciu o priestore pred nimi. Je len na Tebe ako s touto informáciou naložíš, pretože vďaka tomuto prvku môžeš urobiť z tvojho robota vidiaci stroj.


Slovenský návod k tejto stavebnici je dostupný ako elektronický obsah v našom labáku.

Vytiahni tablet

Pomocou ďalšieho smartfónu a tabletu môžete dokonca postaviť špionážny stroj, ktorý sa preháňa po byte a všetko čo vidí, prenáša na obrazovku tabletu. Potom, čo sa zoznámiš s technológiou, postavíš z 230tich dielov súpravy úžasné stroje, ktoré ovládnu Tvoj životný priestor. Čas strojov práve prichádza.

Vizuálny programovací jazyk umožňuje ovládať motory robotov, aby sa mohli pohybovať v rôznych časoch, rôznou rýchlosťou, rôznymi smermi a reagovať na informácie z ultazvukového snímača. Na plnohodnotné využitie tejto súpravy je potrebný tablet alebo smartfón so systémom iOS (iPhone 4S alebo novší, iPad 3 alebo novší, iPod 5 alebo novší) alebo Android (Android 4.3 alebo novší v zariadení s podporou Bluetooth 4.0).

A sťahuj aplikácieZákladné robotické stroje

Informácie o produkte:

Hmotnosť: 1,4 kg
Rozmery balenia: 47x10x33cm
Napájanie: 3 x 1,5V batérie typu AA/LR6
Potrebujete tablet alebo chytrý telefón, ktorý podporuje Bluetooth 4.0 a beží na ňom iOS 8.0 a vyšší alebo Android 4.4 a vyšší