A. Lutonského 716/11, Liptovský Mikuláš 031 01, SR
0911 803 335   
Robotická dielňa

Robotická dielňa

199 €
SKU: 620377
Brand: Thames & Kosmos
Vypredané! Nie je možné objednať.

Postav a naprogramuj robotické stroje s touto konštrukčnou stavebnicou. Nájdeš v nej viac ako 300 stavebných prvkov, ktoré do seba zapadajú a spolu s dodanými snímačmi, motormi a ovládačmi tvoria perfektný základ pre dokonalú mašinu, ktorá nahradí ľudskú prácu.

Začneš jednoduchými robotmi, aby si sa naučil ako fungujú snímače a aká je ich úloha pri ovládaní robota. Najskôr postavíš robotov, ktoré sa vyhýbajú prekážkam, kreslia alebo reagujú na dotyk a keď budeš pripravený na náročnejšie úlohy, skonštruuješ stroj, ktorý urobí viac úkonov naraz, uchopí, presunie sa, vystrelí. 
Zostrojíš robotické rameno, ktoré môže narábať s predmetmi, robota, ktorý vyhľadáva svetlo alebo robota- škorpióna.

Potom čo si vyskúšaš konštrukčnú prácu, posunieš sa o krok ďalej, pretože tvojou úlohou bude robotov naprogramovať. Robota môžeš ovládať pomocou ovládačov alebo pomocou programu, teda série príkazov, ktoré zadáš v aplikácii dostupnej pre tablety s operačným systémom iOS , Android® a Windows PC.
Mobilná aplikácia sa bezdrôtovo spojí s tvojím robotom prostredníctvom spojenia Bluetooth, alebo ho tiež môžeš pripojiť k PC prostredníctvom kábla USB. Programovacie prostredie je intuitívne a jednoduché na pochopenie, možno si už počul o Google Blockly.

Vlastnosti výrobku:

  • Hmotnosť: 1,4 kg
  • Rozmery: 54 x 9.7 x 37 cm
  • Balenie obsahuje: CB1 kontrolér, vodiče, motory, ultrazvukový snímač, svetelný snímač, dotykový snímač, snímač zvuku, reproduktor. Ty musíš mať chytrý tablet, na ktorom beží iOS alebo Android®.
  • Požadované batérie: AA 6ks

Aplikácie pre tvoje roboty:

Bezplatnú aplikáciu pre zariadenia so systémom iOS si môžeš stiahnuť z iOS App Store alebo pre zariadenia Android z Google Play. 
Zariadenia so systémom iOS musia podporovať rozhranie Bluetooth 4.0 a musia používať systém iOS 8 alebo vyšší. Odporúča sa iOS 9 alebo 10. Medzi podporované zariadenia patria iPady tretej generácie alebo vyššej, iPad mini, iPad Air a iPad Pro. Odporúča sa iPad s uhlopriečkou o veľkosti 9,7 palca a viac.
 Zariadenia Android musia podporovať rozhranie Bluetooth 4.0 a musia mať inštalovaný systém Android 5.0 alebo vyšší. Odporúča sa uhlopriečka o veľkosti 9,7 palca a viac. POZNÁMKA: Aplikácia CB1 Blockly bola vyvinutá v systéme Android 6.0. Očakáva sa, že bude fungovať aj na Androide 5.x. Vzhľadom na veľký počet tabletov s Androidom na trhu nemožno kompatibilitu overiť na všetkých zariadeniach so systémom Android. 

Aplikácia pre Windows

Aplikácia pre počítače nie je podporovaná pre všetky typy počítačov. Je potrebný stolný počítač alebo laptop so systémom Windows s portom USB 2.0 / 3.0 a pripojením na internet. Aplikácia CB1 Blockly Desktop bola vyvinutá v operačnom systéme Windows 10. Očakáva sa, že bude pracovať aj v systéme Windows 7 alebo vyššej verzii, ale kompatibilita sa nedá overiť pre všetky druhy počítačov.
Minimálne systémové požiadavky: Dvojjadrový procesor, 2,4 GHz (procesor Intel i5 alebo i7 alebo ekvivalent AMD); 4 GB RAM; 100 MB voľného miesta na pevnom disku pre súbory aplikácie; bezdrôtová technológia 802.11g/n (pre laptopy sa vyžaduje  podpora WPA2); 19-palcový LCD monitor.

Nie toto hladáš? Možno toto: