A. Lutonského 716/11, Liptovský Mikuláš 031 01, SR
0911 803 335   
Code Gamer

Code Gamer

169 €
75 €
56% off
SKU: 620141
Brand: Thames & Kosmos
Vypredané! Nie je možné objednať.

Hraj

Spoj reálny a digitálny svet. Prostredníctvom gamepadu si zahraj 15 zábavných herných úrovní na tvojom tablete. Zapoj jedného zo štyroch senzorbótov do gamepadu a aktivuj jeho výnimočné schopnosti. Senzorbót Kelvin dokáže roztopiť ľadové bloky, keď rukami zohreješ jeho snímače teploty. 
Senzorbót Decibels ti pomôže vždy, keď ho aktivuješ hlukom. Lumen zas odhalí tajomstvá ukryté v tme, stačí, keď na svojom snímači zaznamená trochu svetla. Newton ti prerazí cestu prekážkami vždy, keď zatrasieš  dotykovým snímačom.
Navrhni a vytvor svoje vlastné herné stupne, podel sa s nimi s ostatnými hráčmi a zahraj si hry, vytvorené inými. 

Programuj

Postupne sa nauč základy programovacieho jazyka Arduino. Rozlúskni stále tvrdšie Arduino programátorské oriešky. Zisti ako gamepad funguje a ako ho môžeš sám nakonfigurovať. Ktorý príkaz rozsvieti LED a ktorý aktivuje zvukový modul?

Vytvor niečo

Tvoje znalosti využi pri realizácii super projektov. Snímače využi novým spôsobom a vytvor svoje vlastné vynálezy. Použi sveteľný senzor na zaznamenávanie počtu otvorených zásuviek alebo zostroj alarmový systém, ktorý bude odosielať správy. Ukáž svoju kreativitu.

Vlastnosti výrobku:

  • Hmotnosť: 725 g
  • Rozmery: 43 x 29 x 8 cm
  • Balenie obsahuje: kompatibilný Arduino-mikrokontrolér (s Bluetooth), vodiče, rotačný ovládač (koliesko), obvodovú dosku, 2ks tlačidlá, kryt gamepadu, snímač pohybu, teploty, zvuku a svetla, potrebné príslušenstvo pre realizáciu tvojich projektov, aplikáciu CodeGamer. Ty musíš mať chytrý tablet, na ktorom beží iOS alebo Android®.
  • Požadované batérie: -

Ak si o tom nikdy nepočul

Čo je Arduino

Arduino je elektronická platforma open-source, na ktorej je postavený aj mikrokontrolér z tejto súpravy - KosmoDuino. Programovanie mikrokontrolérov bolo dlho doménou špecialistov . Avšak to sa zmenilo v roku 2005, keď zakladatelia projektu Arduino "sprístupnili" programovanie pre všetkých.   

Čo je to mikrokontrolér

Mikrokontrolér je malý (mikro) počítač, ktorý sa na počítač, ako ho poznáš, vôbec nepodobá, je úplne iný. Nemá klávesnicu, nemá myš, ba ani obrazovku. Namiesto toho, má veľa malých nožičiek - pinov, ktoré slúžia na prepojenie s vonkajším svetom. Mikrokontrolér, ktorý nájdeš v tejto sade je úplne kompatibilný s platformou Arduino, čo znamená, že ho môžeš naprogramovať vo vývojovom prostredí pre Arduino.

Uč sa hrou

Aby sme ti uľahčili vstup do sveta programovania, CodeGamer dostaneš s aplikáciou, ktorá ti bude pomáhať. Jadro aplikácie tvorí video hra, v ktorej musíš riešiť malé programovacie problémy, aby si sa posunul ďalej do vyšších hracích úrovní. Pri tomto zbieraní riadkov kódu (code monsters), sa učíš základy programovania.  

Programuj

Postupne sa učíš programovať vo vývojovom prostredí pre Arduino. Hráš sa, zbieraš riadky kódu (code monsters) a pritom sa učíš, čo jednotlivé riadky kódu znamenajú a ako je ich možné použiť pri vytvorení programu. Potom, čo úspešne vytvoríš program s pomocou videohry,  ti aplikácia doporučí ďalšie projekty, ktoré môžeš uskutočniť už mimo hry, pomocou znalostí, ktoré si objavil.   

Nie toto hladáš? Možno toto: