A. Lutonského 716/11, Liptovský Mikuláš 031 01, SR
0911 803 335   
Mechanika a statika 2

Mechanika a statika 2

109 €
SKU: 536622
Brand: Fischertechnik
Vypredané! Nie je možné objednať.

!Spolu so stavebnicou obdržíš prístup k študijnému materiálu, ktorý ti vysvetlí funkčnosť jednotlivých modelov.

Ľudia vymysleli množstvo strojov, ktoré im pomáhajú pri práci a uľahčujú život. Táto stavebnica ti prostredníctvom tridsiatich modelov predstaví základné princípy ich fungovania.
Pri experimentovaní sa naučíš ako funguje elektromotor, ozubené prevody, závitovkové prevody, točne, kľukové mechanizmy, pohony vozidiel, prevodovky, kladky, sústruhy, kĺbové mechanizmy, páky, rámové píly, zdviháky na autá, spojky v autách, stierače v autách, no jednoducho strojný inžinier šuvix.

Výber z modelov

Kladkostroj

Kladka je jednoduchý mechanizmus alebo stroj zložený z kolesa, ktoré má po obvode drážku, v ktorej sa pohybuje lano, príp. kábel. 

Žeriav

Žeriav je komplexný model, ktorý zhrňuje všetky poznatky stavebnice (mechaniky a statiky) do jednej konštrukcie. Teraz by si už od nás mal dostať vysokoškolský diplom :-)

Štafle

Štafle majú veľmi jednoduchú statickú konštrukciu. Štafle sa skladajú z dvoch samostatných rebríkov, ktoré sú hore spojené kĺbmi. Naviac je, o niečo nižšie, medzi oboma rebríkmi výstuha.

Nožnicový zdvihák

Na tomto zariadení uvidíš, ako je možné previesť otáčavý pohyb závitovky na súčasný pohyb hore alebo dolu.

Statika študuje podmienky, pri ktorých sú sily, ktoré na teleso pôsobia v rovnováhe. Preto je statika základom pri navrhovaní rôznych stavieb ako sú mosty alebo domy. Zoznámiš sa s rôznymi modelmi mostov a zistíš ako sú na tom so stabilitou a odolnosťou proti zaťaženiu. Zoznámiš sa s rámovou konštrukciou, ktorá sa používa pri stavbe veží, budov alebo mostov. Priestorová skladba rámov sa nazýva kostra a má tú výhodu, že nemusí byť vyplnená materiálom, do ktorej by sa opieral vietor a konštrukciu tak namáhal.

Kužeľové súkolie

Na tomto modeli sa naučíš sa ako je možné meniť smer otáčavej sily.

Planétový prevod

Planétový prevod je typ prevodu, používaný napríklad v kuchynských mixéroch. Ty si model s takýmto prevodom môžeš postaviť a pozorovať jeho funkciu.

Stierače automobilu

Vieš ako fungujú stierače automobilu? Postav si tento model a naštuduj pracujúci mechanizmus, pri ktorom sa otáčavý pohyb premieňa na pohyb po priamke.

Točňa

Mechanizmus závitovkového prevodu sa využíva v mnohých strojoch. Jednoduchým príkladom je napríklad točňa, tvoj ďalší model. V tomto modeli znížime počet otáčok za minútu a zmeníme smer otáčania.

Naklonená rovina

Naklonená rovina je jednoduchý stroj, ktorý umožňuje človeku prekonať veľký odpor aplikovaním relatívne malej sily cez väčšiu vzdialenosť než má byť teleso zdvihnuté.

Rámová píla

Na modeli rámovej píli sa naučíš, ako sa premieňa otáčavý pohyb na pohyb po priamke. Krajné body takéhoto pohybu sa nazývajú mŕtve body a obmedzujú pohyb pílového listu.

Pohony, prevody, riadenie

Na takomto vozidle sa takmer všetko o prenose síl a aj o tom ako vozidlo dostať tam, kam chceš.

Ozubený prevod 

Ozubené kolesá sú klasickým prvkom stroja a prevodoviek. Takýmto mechanizmom prenášaš otáčanie, meníš jeho smer, otáčky, zvyšuješ alebo znižuješ otáčavú silu. Toto všetko sa naučíš a vyskúšaš si to na vlastných modeloch.

Mixér

Mixér je model, ktorý kombinuje kužeľové ozubenie a planétový prevod. Tento model má mnoho zaujímavých variácií. 

Váha

Váha je už tisícročia používaná na porovnávanie hmotností (síl). V našom modeli využívame rovnakú dĺžku ramena a hmotnosti na oboch stranách. Vtedy je váha v rovnováhe.Princíp takejto váhy poznáš z detskej hojdačky.

Prevodovka

Chceš vedieť ako funguje prevodovka vo vašom aute? Postav si tento model a experimentuj

Závitovkový prevod

Tento prevod sa výborne hodí na žeriav alebo závoru, pretože samosvorný účinok zabraňuje spätnému poklesu závory alebo spadnutiu bremena. Ďalším modelom, kde využije závitovkový prevod je točňa.

Vlastnosti výrobku:

  • Hmotnosť: 1850 g
  • Rozmery: 46.5 x 8 x 32 cm

Môžeš tiež zvážiť:

Platby a doprava

DOBIERKA:
Tovar zaplatíte pri jeho prevzatí prepravnej spoločnosti, na výdajnom mieste Zásielkovne alebo na pobočke Pošty.
Za dobierku účtujeme 1€.

BANKOVÝ PREVOD:
Klasický prevod z jedného bankového účtu na druhý.  Inštrukcie k platbe budú uvedené  v potvrdení objednávky, ktoré dostanete v emailovej správe. Toto je najpomalší spôsob uskutočnenia úhrady. Skúste zvážiť úhradu bankovým prevodom cez platobnú bránu GoPay, prevod je okamžitý.

Prostredníctvom tejto platobnej brány môžete zvoliť platbu bankovou kartou, bankovým prevodom alebo bitcoinom. 

Najznámejší a najrozšírenejší platobný systém, ktorý môže využiť každý majiteľ emailovej adresy.  

DOPRAVA:

Najlacnejší spôsob dopravy - 3€. Objednávku si vyzdvihnete na zvolenom výdajnom mieste.

Tovar bude doručený k Vám domov. Za dopravu zaplatíte 5€.

Tovar si vyzdvihnete na pobočke Slovenskej pošty podľa Vašej adresy. Za dopravu zaplatíte 5€.