A. Lutonského 716/11, Liptovský Mikuláš 031 01, SR
0911 803 335   
Celestron - Firstscope 76 Dobson
  • Celestron - Firstscope 76 Dobson
  • Celestron - Firstscope 76 Dobson
  • Celestron - Firstscope 76 Dobson

Celestron - Firstscope 76 Dobson

69 €
SKU: CE21024
Brand: Celestron
Vypredané! Nie je možné objednať.

Toto nie je hračka, ale asi neexistuje intuitívnejší ďaľekohľad ako je tento. Je dodávaný už zložený, stačí vybaliť a začať používať.

Tento zrkadlový ďalekohľad typu Newton nemá kvôli cene vo svojej triede konkurenciu. Za tú cenu to je zadarmo. Je vhodný pre úplných začiatočníkov (práve kvôli intuitívnemu ovládaniu) na pozorovanie Mesiaca, komét a objektov hlbokého vesmíru ako sú hmloviny alebo galaxie. Je malý a tak si ho môžeš zobrať aj na prázdniny k starej mame. Nebude ti vôbec zavadzať na písacom stole, práve naopak, bude jeho estetickým doplnkom. Aspoň ti bude stále na očiach a bude tvojím večným pozývateľom na dobrodružstvo pod hviezdnou oblohou.

  • Dobsonova polovidlicová montáž, takže nič netreba zostavovať, len vytiahnuť, namieriť a čumieť. Celé hodiny. Na pozorovanie krás nočnej oblohy aj tak potrebuješ cvičené oko.
  • Priemer zrkadla 76mm, čo nie je bůhvíco, ale určite nazbiera dostatok svetla pre pozorovanie hmloviny M42 v súhvezdí Orion alebo galaxie M32 v súhvezdí Andromédy. A mnohé ďalšie samozrejme, stačí si vybrať tmavé miesto, napríklad taký národný park Poloniny je skvelý na pozorovanie. :-)
  • Ohnisková vzdialenosť 300mm (f/3.95) je na takúto konštrukciu skvelá.
  • Okuláre 20 mm (15x) a 4mm (75x), poskytnú zväčšenie 15x a 75x, ale nedaj sa týmto číslom okabátiť. Na pozorovanie hmlovín a galaxií nepotrebuješ zväčšenie, ale ďalekohľad, ktorý je schopný zbierať veľa svetla, teda tento. Ďalekohľad nie je veľmi vhodný na pozorovania planét, obraz ktorý uvidíš ťa neuspokojí. Uvidíš síce Jupiterove mesiace, ale ty chceš určite vidieť viac, napríklad veľkú červenú škvrnu, však?
  • Hmotnosť zostavy  je 2 kilečká, čo je úplne super. Toto zariadenia sa priam pýta na každodenné rande do bezoblačných nocí.

 

V roku 1609 svetoznámy taliansky vedec Galileo Galilei predviedol verejnosti malý astronomický ďaľekohľad a vyvolal tak vlnu záujmu o astronomické  pozorovanie nočnej oblohy.O štyri storočia neskôr Celestron ponúka prenosný FirstScope teleskop, ktorý vzdáva hold tomuto a mnohým ďaľším pozoruhodným vedcom a astronómom tým, že ich mená uvádza na tubuse ďaľekohľadu. Ctíme prínosy týchto mužov a žien, ktorí nás posunuli o krok bližšie k porozumeniu vesmíru okolo nás.

 

 

Platby a doprava

DOBIERKA:
Tovar zaplatíte pri jeho prevzatí prepravnej spoločnosti, na výdajnom mieste Zásielkovne alebo na pobočke Pošty.
Za dobierku účtujeme 1€.

BANKOVÝ PREVOD:
Klasický prevod z jedného bankového účtu na druhý.  Inštrukcie k platbe budú uvedené  v potvrdení objednávky, ktoré dostanete v emailovej správe. Toto je najpomalší spôsob uskutočnenia úhrady. Skúste zvážiť úhradu bankovým prevodom cez platobnú bránu GoPay, prevod je okamžitý.

Prostredníctvom tejto platobnej brány môžete zvoliť platbu bankovou kartou, bankovým prevodom alebo bitcoinom. 

Najznámejší a najrozšírenejší platobný systém, ktorý môže využiť každý majiteľ emailovej adresy.  

DOPRAVA:

Najlacnejší spôsob dopravy - 3€. Objednávku si vyzdvihnete na zvolenom výdajnom mieste.

Tovar bude doručený k Vám domov. Za dopravu zaplatíte 5€.

Tovar si vyzdvihnete na pobočke Slovenskej pošty podľa Vašej adresy. Za dopravu zaplatíte 5€.

Interaktívna Misia Apollo 11 "WE CHOOSE THE MOON" pripravená pri príležitosti 40-teho výročia prvého letu na Mesiac s ľudskou posádkou.

Chcem vyskúšať

Misie Apollo 11 , Apollo 13 a Apollo 17 v reálnom čase. Pripravené pri príležitosti 50-teho výročia prvého letu na Mesiac s ľudskou posádkou.

Chcem vyskúšať

Dokumentárny film V tieni Mesiaca je príbehom ľudí, ktorí sa na Zem pozreli z povrchu nášho najbližšieho kozmického suseda.

Chcem si pozrieť