A. Lutonského 716/11, Liptovský Mikuláš 031 01, SR
0911 803 335   
Multifunčný pomocník Optic Wonder

Multifunčný pomocník Optic Wonder

8 €
Brand : Navir
6 ks na skladeĎalekohľad

Vyklop šošovky na jednej strane a máš monokulárny (pre jedno oko) ďalekohľad. Vyklop šošovky na oboch stranách a máš binokulárny prístroj. Zaostri kolieskovým ovládačom.


Lupa

Vyklop šošovku nad mikroskopom a máš lupu s dvojnásobným zväčšením. Pridaj k tomu druhú šošovku a dostaneš štvornásobné zväčšenie.


Podložka na pozorovanie/ Lupa

Zrkadlo, umiestnené z druhej strany kompasu je vynikajúcou podložkou pre pozorovanie malých objektov a to zo všetkých strán. Prikry objekt šošovkou a funkcia sa znásobí o dvojnásobné zväčšenie.


Kompas

Červená časť kompasovej strelky ukazuje vždy na sever. Písmená označujú svetové strany N-Sever, E- Východ, S-Juh, W-Západ. Otoč kompas tak, aby červená časť strelky ukazovala na N a potom určíš správne všetky svetové strany.


Signalizačné zrkadlo

Zrkadlo, umiestnené na druhej strane kompasu tiež slúži na svetelnú signalizáciu a to odrazením svetla zo svetelného zdroja, napr. Slnka. Vedel by si pomocou svetelnej signalizácie vyslať signál S-O-S? Pomoc poskytne pán Samuel Finley Breese Morse.


Stereoskop

Tento prístroj umožňuje prehliadanie stereofotografií a to použitím dvoch veľkých šošoviek alebo obrátením ďalekohľadu - nepozeráme sa teda do malých (okulárových) šošoviek, ale do veľkých šošoviek.